X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Piramida w Rapie

Rapa, woj. warmińsko-mazurskie
Piramida w Rapie jest grobowcem rodzinny pruskiego rodu baronów von Fahrenheid.

Zaprojektowany przez bliżej nieznanego architekta i zbudowany w 1811 roku. Jest to jedyna tego typu budowla w Polsce, gdzie zachowały się zmumifikowane zwłoki. Wielu ludzi wierzy, że piramida ma właściwości lecznicze.
Grobowiec jest wysoki na blisko 16m, jego podstawa ma kształt kwadratu o boku 10m. Zbudowano go z polnego kamienia wykończonego czerwoną cegłą. Jako pierwsza została tam pochowana 3-letnia córeczka Farenheida, następnie pochowano kilku członków jego rodu.

Pan Leszek Matela na podstawie przeprowadzonych badań radiestezyjnych stwierdza, że wybór miejsca budowy piramidy nie był przypadkowy. Jest to miejsce, jak żadne inne w okolicy, o wielkiej mocy koncentracji pozytywnego promieniowania energii Ziemi i Kosmosu. W Rapie przecinają się trzy linie silnego promieniowania geomantycznego łączące miejsca mocy. Promieniowanie energii w piramidzie wynosi około 23 tys. jednostek w skali Bovisa. Promieniowanie zdrowego człowieka wynosi 6,5 tys. jednostek, a miejsca o natężeniu 18 tys. jednostek uznawane są za miejsca mocy. Podobno komary i muchy omijają wszystkie piramidy.

Podczas I i II Wojny Światowej grobowiec został zdewastowany przez Rosjan, trumny porozbijano i w takim stanie znajduje się do dziś.